DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        7 października 2018

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

2. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 17.30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

3. W sobotę 13 października o g. 20.00 spotykamy się na ostatniej modlitwie i procesji fatimskiej  w tym roku. Świece fatimskie będzie można nabyć przed nabożeństwem pod chórem.

4. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

5. Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 13.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają różańce jako pierwszy etap przygotowania.

6. Zostało zamontowane ogrzewanie indukcyjne we wszystkich  sektorach ławek. Koszt wykonania tych prac to  83.000 zł.   Prace elektryczne w kościele zostały  zakończone.  Koszt  materiałów i prac to – 37.900 zł. Malowanie kościoła to 92.300 zł.  Razem wykonano prace za 213 tysięcy 200 zł.  Dzięki dotychczas zebranym ofiarom dług ten wynosi 188 tysięcy 850 zł. W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli: Wanda i Jan – 1500 zł, ofiarodawca – 300 zł, rodzina  Eisentraut – 200 zł, Kazimierz i Halina Sołtys – 200 zł, ofiarodawcy 300 zł, Sandra Ślusarczyk – 100 zł, ofiarodawca – 200 zł, Monika i Krzysztof – 200 zł, Władysława – 100 zł, Romualda Lisowska – 100 zł, Józefa i Zenon- 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, ofiarodawca – 200 zł, ofiarodawca – 200 zł, Grażyna i Władysław Chroł – 150 zł, Joanna i Marcin Wagner -200 zł, Stanisław Bardecki – 100 zł, Albina – 100 zł, Anna – 100 zł, Bank Spółdzielczy – 3.000.   Razem zebrano w minionym tygodniu – 7.550 zł. Odejmując tę  sumę od długu 188 tysięcy 850 zł pozostaje do uregulowania kwota  181 tysięcy 300 zł.  W trakcie remontu jest dach i wieża kościoła.  Dziękuję za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarz albumowy w cenie 6 zł i kalendarz ścienny w cenie 2 zł. Ze stolika pod chórem można zabrać kartki do wpisania na tegoroczne wypominki. Imiona i nazwiska zmarłych proszę wpisywać w mianowniku. Natomiast na Mszę św. wspólnotową za zmarłych odprawianą w dzień zaduszny  wpisujemy tylko nazwiska, np. za zmarłych z rodziny Kowalskich, itd.   Złożone ofiary z tej okazji przeznaczone będą po części jako zobowiązanie naszej parafii wobec instytucji kościelnych a pozostała część na pokrycie długu remontu kościoła. Na kartach proszę w narożniku zaznaczyć wysokość złożonej ofiary.

8. W ubiegłą niedzielę dzięki Waszemu wsparciu szybko rozeszła się prasa katolicka. I dzisiaj można przed kościołem u ministrantów nabyć NIEDZIELĘ  i GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Dla młodzieży i dzieci jest Mały Gość a w  nim specjalny różaniec na rękę. Postarajcie się, by choć co jakiś czas przeczytać prasę katolicką.

9. Ostatnio z naszej wspólnoty odszedł  do wieczności: + Andrzej Banaś.  Prośmy dla zmarłego  o dar Bożego miłosierdzia.

Ks. Proboszcz.