TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    4 listopada 2018

1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

2. Za tydzień, w niedzielę,11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Główne uroczystości w naszej parafii rozpoczną się Mszą św. o g. 13.00. Z taj okazji nauczyciele i  młodzież naszej szkoły przygotowała montaż słowno- muzyczny z okazji Święta Niepodległości.

3. Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Codziennie także modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 16.30. We wtorek jako pierwszy miesiąca modlimy się za zmarłych wypominanych w wypominkach o g. 17.00.

4. W środę o g. 18.00 w kościele spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

5. W czwartek zapraszamy  do spowiedzi  od g. 16.00   młodzież z klasy III gimnazjum oraz  modlitwy za zmarłych i wspólnotowej mszy świętej.  Natomiast w  piątek  od g. 16.00  zapraszamy  do sakramentu pokuty młodzież z klasy VII i VIII szkoły podstawowej oraz modlitwy za zmarłych i wspólnotowej mszy świętej. W piątek od g. 9.00 kapłani udadzą się ze spowiedzią i komunią św. do starszych i chorych w parafii. Prosimy,  by zgłaszać osoby starsze i schorowane do wizyty domowej kapłanów z komunią i z sakramentem chorych.

6. Zostało zamontowane ogrzewanie indukcyjne we wszystkich  sektorach ławek. Koszt wykonania tych prac to  83.000 zł.   Prace elektryczne w kościele zostały  zakończone.  Koszt  materiałów i prac to – 37.900 zł. Malowanie kościoła to 92.300 zł.  Razem wykonano prace za 213 tysięcy 200 zł.   W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli:  ofiarodawca – 100 zł, ofiarodawcy – 500 zł, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Koło Terenowe w Iłowej – 750 zł, ofiarodawca – 500 zł, ofiarodawca – 200 zł, Maria i Józef – 1.000 zł, były ministrant Zdzisław – 100 zł, Józef i Stanisława – 200 zł, ofiarodawca – 300 zł, Ludwika i Józef Filik – 200 zł,  Bogumiła i Tomasz 300 zł, Tomasz i Agata – 2.000 zł.    Razem zebrano w minionym tygodniu – 6.150 zł. Odejmując tę  sumę od długu 169 tysięcy 700 zł pozostaje do uregulowania kwota  163 tysięcy 550 zł.  W trakcie remontu jest dach i wieża kościoła.  Dziękuję za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

7. W ubiegłą niedzielę dzięki Waszemu wsparciu szybko rozeszła się prasa katolicka. I dzisiaj można przed kościołem u ministrantów nabyć NIEDZIELĘ, GOŚCIA NIEDZIELNEGO oraz dla dzieci i młodzieży MAŁEGO GOŚCIA a w nim komiks: „Skauci Niepodległej”. Postarajcie się, by choć co jakiś czas przeczytać prasę katolicką.

8. Ostatnio z naszej wspólnoty odeszła  do wieczności: +  Tatiana Piejko.  Prośmy dla zmarłej  o dar Bożego miłosierdzia.