JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA      25 listopada 2018

1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.

2. Do końca listopada zapraszamy codziennie do wspólnej modlitwy z wypominkami za zmarłych o g. 16.30.

3. We wtorek o g. 15.00 Apostolat Maryjny ma spotkanie modlitewne na plebani a potem o g. 17.00 uczestniczy we Mszy św. w intencji członków Apostolatu Maryjnego.

4. W tym tygodniu w czwartek i w piątek odbędą się spotkania kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII Szkoły Podstawowej. Szczegółowy plan umieszczony jest w gablocie w przedsionku oraz na stronie internetowej parafii, jak również podadzą katecheci.

5. Parafia organizuje dla młodzieży, szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania wyjazd na  "Adwentowy wieczór młodych"organizowany przez naszą diecezję. Spotkanie modlitewne odbędzie się w sobotę 8 grudnia w Grodowcu. Zapisy oraz odebranie deklaracji  w zakrystii po mszy świętej lub u ks. Mariusza.

6. W pierwszą sobotę grudnia  o godz. 8.00 Apostolat Maryjny i członkowie Nocnej Adoracji modlą się o nawrócenie grzeszników a Członkowie Żywego Różańca mają zmianę Tajemnic Różańcowych.

7. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone z racji nabycia opłatków przeznaczone będą na pokrycie kosztów remontu kościoła. Rozprowadzane też będą świece – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – małe w cenie 6 zł, duże w cenie 13 zł.

8. Zostało zamontowane ogrzewanie indukcyjne we wszystkich  sektorach ławek. Koszt wykonania tych prac to  83.000 zł.   Prace elektryczne w kościele zostały  zakończone.  Koszt  materiałów i prac to – 37.900 zł. Malowanie kościoła to 92.300 zł.  Razem wykonano prace za 213 tysięcy 200 zł.   W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli:  Stanisława Kargol – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł,  ofiarodawczyni – 200 zł,  ofiarodawca – 3 000 tysiące zł.  Razem zebrano w minionym tygodniu –  3.500 zł. Odejmując tę  sumę od długu 151 tysięcy 880 zł pozostaje do uregulowania kwota  148 tysiące i 380 zł.  W trakcie remontu jest dach i wieża kościoła.  Dziękuję za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

9. Szkółka Krzewów Ozdobnych Pudełek już teraz zaprasza po żywe drzewka choinkowe w doniczce. Drzewka są różnej wysokości i różnego gatunku.

10. W dzisiejszą niedzielę odpustową goszcząca w naszej parafii młodzież przeżywająca w tych dniach dzień skupienia a także udoskonalająca swój warsztat muzyczny pragnie poprzez śpiew, muzykę i modlitwę uświęcić liturgię dzisiejszej niedzieli. Szczególnie zapraszamy na koncert i MODLITWĘ UWIELBIENIA w wykonaniu zespołu  po Mszy św. o g. 13.45.

11. W ubiegłą niedzielę dzięki Waszemu wsparciu szybko rozeszła się prasa katolicka. I dzisiaj można przed kościołem u ministrantów nabyć tygodnik NIEDZIELA  i GOŚĆ NIEDZIELNY. Postarajcie się, by choć co jakiś czas przeczytać prasę katolicką.

12. Ostatnio z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: + Mieczysław Rudnicki.  Módlmy się  dla zmarłego  o dar Bożego miłosierdzia.