DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU20 stycznia 2019

1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.

3. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w piątek, 25 stycznia, w święto Nawrócenia św. Pawła. Księża Misjonarze  obchodzą rocznicę założenia Zgromadzenia Misji przez św. Wincentego a Paulo. Św. Paweł jak wiemy, jest jednym z największych Apostołów i świętych Kościoła. Zanim jednak został chrześcijaninem, zwalczał Kościół z tą samą gorliwością, z jaką później głosił Ewangelię Chrystusa. Jego historia pokazuje nam, że dla Boga nie ma człowieka straconego, który nie mógłby do Niego wrócić, jeśli tylko zechce otworzyć się na łaskę Bożą. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji Zgromadzenia Księży Misjonarzy, tym bardziej, że Misjonarze pełnią posługę w tej parafii.   W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata. Dzieła św. Wincentego a Paulo dają możliwość zmieniania świata. W parafii działają grupy, które są dziełem  św. Wincentego jak : Apostolat Maryjny, Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, Dzieci Maryi, w każdą środę uczestniczymy w Nowennie do Matki Bożej od Cudownego Medalika a także działalność ośrodka rehabilitacji  znajdującego się w naszym domu misyjnym, który powstał z racji Jubileuszu działalności charytatywnej  św. Wincentego a Paulo  z myślą o parafianach.

4. Jutro obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków.

5. Od najbliższej soboty powracamy do Mszy św. wieczornych. Tak więc w sobotę Msza św. w małym kościele będzie o g. 17.00.

6. W przyszłą niedzielę na g. 15.30 zapraszamy na spotkanie modlitewne Apostolat Maryjny.

7. Z racji ferii także w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o g. 13.00.

8. Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary.

20.01.2019 –  niedziela – g. 15.00- PL.WOLNOŚCI, KRÓTKA,  SURZYNA, BATOREGO

21.01.2019 -  poniedziałek – g. 15.00– KONOPNICKA, STRZELECKA

22.01.2019 – wtorek – g. 15.00-   PUŁASKIEGO,  KOŚCIUSZKI

23.01.2019 – środa – g. 15.00– MŁYŃSKA, PAŁACOWA

Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.

9. Zostało zamontowane ogrzewanie indukcyjne we wszystkich  sektorach ławek. Koszt wykonania tych prac to  83.000 zł.   Prace elektryczne w kościele zostały  zakończone.  Koszt  materiałów i prac to – 37.900 zł. Malowanie kościoła to 92.300 zł.  Razem wykonano prace za 213 tysięcy 200 zł.   W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli:  Ofiarodawca –  500 zł, rodzina Latusek – 100 zł, ofiarodawcy – 200 zł, Jan i Regina – 500 zł, Irena Lewicka – 100 zł, Mirosława i Marek Jurojć – 200 zł, Anna i Ireneusz – 100 zł, Helena i Jan – 100 zł, Weronika – 100 zł, Helena -300 zł, Maria i Wiktor – 200 zł, ofiarodawca – 400 zł, rodzina Kwaśników – 500 zł, Bronisław – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, Regina Filipiak – 200 zł, Jadwiga i Zdzisław - 200 zł, ofiarodawca – 200 zł. Razem zebrano w minionym tygodniu – 4.200 zł. Odejmując tę  sumę od długu 130.830  zł pozostaje do uregulowania kwota  126.630 zł. Dziękujemy za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

10.  Ks. Mariusz organizuje w niedzielę 10 lutego wyjazd do teatru im. J. Osterwy w  Gorzowie na spektakl komediowy: " Żona potrzebna od zaraz"  Zapisy wraz z numerem  telefonu i numerem  pesel oraz wpłatą w zakrystii. Kwota przejazdu oraz biletu 100 zł.

11. W zakrystii można  zakupić opracowany piękny album z kościołami naszej parafii a także sąsiednich dekanatów w cenie 100 zł. Treść historyczna poszczególnych kościołów jest opracowana również w języku niemieckim.

12. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można nabyć prasę katolicką. Są tygodniki: NIEDZIELA I GOŚĆ NIEDZIELNY. Prosimy bardzo, by  choć od czasu do czasu czytać prasę katolicką.

13. W minionym tygodniu odeszła  do wieczności + Maria Fila. Wieczny odpoczynek