TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          27 stycznia 2019

1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla każdego z nas.

2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek.Oddając cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa pamiętajmy o spowiedzi pierwszo piątkowej. Rano od g. 7.30 i po południu od g. 16.30. Na tę godzinę zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania.  Od godziny  9.00 odwiedzimy starszych i chorych mieszkańców Iłowej.

4. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele jak w niedziele. Na rozpoczęcie każdej Mszy św. pobłogosławimy „GROMNICE”, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan Prosimy zaopatrzyć świece w kołnierzyki, by nie polać ławek i posadzki woskiem. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II  obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii. Wesprzyjmy też  materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne. Składane ofiary przeznaczymy na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. W sobotę jako pierwszą miesiąca jest zmiana tajemnic różańcowych

5. Zostało zamontowane ogrzewanie indukcyjne we wszystkich  sektorach ławek. Koszt wykonania tych prac to  83.000 zł.   Prace elektryczne w kościele zostały  zakończone.  Koszt  materiałów i prac to – 37.900 zł. Malowanie kościoła to 92.300 zł.  Razem wykonano prace za 213 tysięcy 200 zł.   W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli:  Ofiarodawcy – 500 zł, Jadwiga i Alfred – 200 zł, Stanisław 100 zł, ofiarodawca  - 600 zł, Ofiarodawcy – 1.000 zł, Janina i Roman – 200 zł, Maria i Tadeusz – 200 zł, Zofia Staszewska – 200 zł, Maria i Jan – 300 zł, Czesława i Ryszard Żygalscy – 200 zł, Janina i Tadeusz – 200 zł, Ryszard – 500 zł, ofiarodawca – 100 zł, Krystyna i Mieczysław – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, ofiarodawca – 150 zł, ofiarodawca – 350 zł, Ludwika i Józef Filik – 200 zł, Henryka Żydowo – 200 zł, Józef Król – 100 zł, Tadeusz i Zuzanna – 200 zł, Antoni i Krystyna Kamieniak – 200 zł, Zofia Backiel – 100 zł, Władysława i Józef – 200 zł, Stanisław Kozłowski – 120 zł.   Razem zebrano w minionym tygodniu – 6.420 zł. Odejmując tę  sumę od długu 126.630  zł pozostaje do uregulowania   120.210 zł. Dziękujemy za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

6. Ks. Mariusz organizuje w niedzielę 10 lutego wyjazd do teatru im. J. Osterwy w  Gorzowie na spektakl komediowy: " Żona potrzebna od zaraz"  Zapisy wraz z numerem  telefonu i numerem  pesel oraz wpłatą w zakrystii. Kwota przejazdu oraz biletu 100 zł.

7. W zakrystii można  zakupić opracowany piękny album z kościołami naszej parafii a także sąsiednich dekanatów w cenie 100 zł. Treść historyczna poszczególnych kościołów jest opracowana również w języku niemieckim.

8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można nabyć prasę katolicką. Są tygodniki: NIEDZIELA I GOŚĆ NIEDZIELNY. Prosimy bardzo, by  choć od czasu do czasu czytać prasę katolicką.

9. W minionym tygodniu odszedł  do wieczności + Antoni Zarzycki. Wieczny odpoczynek…