PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    10 lutego 2019

1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

2. W całej Diecezji zielonogórsko-gorzowskiej z okazji „Światowego Dnia Chorych” zbierane są do puszek ofiary na wsparcie działalności hospicjów w naszej diecezji pod patronatem Caritas.

3. Za tydzień tradycją lat ubiegłych będziemy gościć młodzież z grupy MISEVI. Młodzież ta od kilku lat w ramach woluntariatu wspiera poprzez osobiste bezpośrednie zaangażowanie misje prowadzone przez Zgromadzenie Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo w różnych częściach świata. Prowadząc na miejscu różne dzieła wykorzystują ofiary, które  nazbierają w parafiach poprzez formę radosnego dzielenia się i świadectwa swojej pracy misyjnej po Mszach św. Bardzo proszę, o ile to będzie Waszą intencją - wesprzyjcie swoimi ofiarami przepiękną działalność tej młodzieży, która przyjedzie do nas z Krakowa.

4. W tym tygodniu odbędą się formacyjne spotkania do sakramentu bierzmowaniadla uczniów z Gimnazjum: wtorek 12 lutego  grupa I. Czwartek 14 lutego grupa II i III . Spotkania odbędą się o g. 18.00 w sali domu parafialnego.

5. Zostało zamontowane ogrzewanie indukcyjne we wszystkich  sektorach ławek. Koszt wykonania tych prac to  83.000 zł.   Prace elektryczne w kościele zostały  zakończone.  Koszt  materiałów i prac to – 37.900 zł. Malowanie kościoła to 92.300 zł.  Razem wykonano prace za 213 tysięcy 200 zł.   W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli:  Ryszard Zdrojewski – 200 zł, ofiarodawcy – 300 zł, Maria 200 zł, Emilia – 200 zł, ofiarodawca – 200 zł, Zenona Łyko – 200 zł, Ryszard i Genowefa – 100 zł, Lucyna – 100 zł.    Razem zebrano w minionym tygodniu – 1.500 zł. Odejmując tę  sumę od długu 118.710  zł pozostaje do uregulowania   117.210 zł. Dziękujemy za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

6. Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Iłowej dziękują za jedno procentowe wsparcie  przy odpisie  od podatku.  Przy odpisie proszą o zaznaczenie OSP  Iłowa. Przy okazji dziękuje też strażakom za pomoc przy demontażu dekoracji bożonarodzeniowej.  Dziękuję też p. Krzysiowi Żygalskiemu i synom, Kindze Kołbuc i p. Heniowi Kwiatkowskiemu.

7. W zakrystii można  zakupić opracowany piękny album z kościołami naszej parafii a także sąsiednich dekanatów w cenie 100 zł. Treść historyczna poszczególnych kościołów jest opracowana również w języku niemieckim.

8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można nabyć prasę katolicką. Są tygodniki: NIEDZIELA I GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci i młodzieży MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY. Prosimy bardzo, by  choć od czasu do czasu czytać prasę katolicką.

9. W minionym tygodniu odszedł  do wieczności + Paweł Jabłońskiz Borowego. Wieczny odpoczynek…