ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    3 marca 2019

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.

2. W pierwszy wtorek miesiąca już tradycyjnie o g. 17.00 Msza św. wypominkowa. Wypominki można składać w zakrystii.

3. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 8.00, 17.00 i 19.00, natomiast o g. 16.00 w Borowem i Czernej. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Taca z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie DOMU EMERYTÓW DIECEZJI ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKIEJ.

4. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

5. W tym tygodniu w  pierwszy  czwartek miesiąca w Kaliszu nasza diecezja otrzyma kopię Cudownego Obrazu Świętego Józefa, który będzie odwiedzał poszczególne parafie. W tym dniu młodzież, mężczyźni gromadzą się na modlitwie w Narodowym Sanktuarium w Kaliszu. Jako parafia zapraszamy do naszej świątyni:  młodzieńców, mężczyzn, młodzież z klasy VII, VIII  Szkoły Podstawowej, III Gimnazjum na wspólną MSZĘ ŚWIĘTĄ oraz  nabożeństwo ku czci Św. Józefa w tym wyjątkowym dniu o g. 17.00.  Okazja do sakramentu pokuty o g. 16.30

6. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszamy na godz. 16.30. Natomiast na godz. 19.00 zapraszamy  młodzież – kandydatów do sakramentu bierzmowania nie może was zabraknąć – i dorosłych.  W tym tygodniu poprowadzi drogę krzyżową młodzież z gimnazjum klasy III.

7. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali.Nabożeństwa z kazaniem pasyjnym  będę sprawowane o godz. 16.00 w dużym kościele.

8. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.

9. Parafia Wniebowzięcia NMP z Żagania organizuje  pielgrzymkę mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd 7 marca o godz. 13:00. Koszt - 55 zł. Chętni na pielgrzymkę mogą zapisać się w zakrystii.

10. Kurs przedmałżeński w parafii Wniebowzięcia NMP rozpocznie się   dzisiaj 3 marca Mszą święta o godz. 18:00, następie nauka o godz. 18:45. Kurs trwać będzie do soboty 9 marca (tego dnia zostaną rozdane zaświadczenia). Nauki będą głoszone o godz. 18:45 w kaplicy św. Anny. Planujący przyjąć Sakrament Małżeństwa niech skorzystają z tego zaproszenia.

11. Zostało zamontowane ogrzewanie indukcyjne we wszystkich  sektorach ławek. Koszt wykonania tych prac to  83.000 zł.   Prace elektryczne w kościele zostały  zakończone.  Koszt  materiałów i prac to – 37.900 zł. Malowanie kościoła to 92.300 zł.  Razem wykonano prace za 213 tysięcy 200 zł.   W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli: Tadeusz i Janina – 300 zł, ofiarodawca – 200 zł, Maria – 150 zł, ofiarodawca – 100 zł, ofiarodawca – 100 zł.  Razem zebrano w minionym tygodniu – 850 zł. Odejmując tę  sumę od długu 116.010  zł pozostaje do uregulowania 115.160  zł. Dziękujemy za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

12. W zakrystii można  zakupić opracowany piękny album z kościołami naszej parafii a także sąsiednich dekanatów w cenie 100 zł. Treść historyczna poszczególnych kościołów jest opracowana również w języku niemieckim.

13. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można nabyć prasę katolicką. Są tygodniki: NIEDZIELA I GOŚĆ NIEDZIELNY.  Jest " Mały Gość" dla dzieci i młodzieży a w nim specjalny kalendarz na Wielki post pt. " Daj Mi jakiś znak".  Prosimy bardzo, by  choć od czasu do czasu czytać prasę katolicką.