PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  10 marca 2019

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2. Nabożeństwo Drogi krzyżowejw naszej świątyni w piątki o godz. 16.30 i  19.00.  W drodze krzyżowej o g. 19.00 uczestniczy młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.  W tym tygodniu rozważania poprowadzą  kandydaci z klas VIII  Szkoły Podstawowej.

3. Gorzkie żalez kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.00.

4. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.

5. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji do puszek po każdej Mszy Świętej.

6. W związku z peregrynacją  kopii Cudownego Obrazu Świętego Józefaw naszym dekanacie, zachęcamy do udziału w nabożeństwie a także Mszy św. odpustowej w kościele św. Józefa na Moczyniu. W niedzielę 17 marca o g. 17.50  będzie powitanie i wprowadzenie obrazu św. Józefa do kościoła i Msza św. Odpustowa, a następnie o g. 20.30 rozpocznie się blok ewangelizacyjno-katechetyczny dla mężczyzn i młodzieży męskiej, który potrwa do g. 22.00.

7. W czasie wizyty duszpasterskiej w Waszych mieszkaniach rozdawaliśmy zaproszenia na przeżycie Misji parafialnych, które odbędą się  od 12 – 17 maja 2019 roku. Szczegółowy plan Misji św. podamy w okresie Świąt Wielkanocnych. Misje święte są szczególnym rodzajem otwartych rekolekcji. W parafii przeprowadza się je zazwyczaj co dziesięć lat. Misje to wyjątkowy czas szukania i poznawania Boga, odkrywania Jego miłości, otwierania przed Nim swego serca i rozpoznawania Jego woli w swoim życiu.  To czas myślenia i refleksji, a niejednokrotnie rozrachunku z własnym sumieniem w obliczu prawdy o miłosierdziu Boga względem człowieka, względem mnie samego. To wreszcie czas naprawiania relacji z ludźmi, z którymi żyjemy, pracujemy, których kochamy i których nie akceptujemy, osób bliższych i dalszych naszemu sercu. Misje to czas uświadomienia sobie, że jesteśmy kochani przez Boga, że On w swej niezmierzonej miłości posłał swojego Syna, Jezusa Chrystusa, który na Krzyżu oddał swoje życie za każdego z nas, i że Jezus zmartwychwstał, abyśmy  mogli na wieki z Nim przebywać w Jego królestwie. Spowiedź św. przed świętami wielkanocnymi w naszej parafii będzie w sobotę 13.kwietnia rano w godzinach od 7.00 – 8.00 i po południu  od 15.00 – 17.00.  W niedzielę Palmową 14 kwietnia  o g. 20.00 będzie Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Szczegółowy plan Wielkiego Tygodnia podamy w przyszłą niedzielę.

8. W ramach działalności Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w naszej parafii, osoby które potrzebują pomocy w rozliczeniu PIT-ów mogą skorzystać z tej oferty we wtorek w godzinach od 16.00 do 18.00 w bibliotece parafialnej – wejście od „allegro”.

9. Zostało zamontowane ogrzewanie indukcyjne we wszystkich  sektorach ławek. Koszt wykonania tych prac to  83.000 zł.   Prace elektryczne w kościele zostały  zakończone.  Koszt  materiałów i prac to – 37.900 zł. Malowanie kościoła to 92.300 zł.  Razem wykonano prace za 213 tysięcy 200 zł.   W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli: ofiarodawca – 200 zł, ofiarodawca 300 zł, ofiarodawca 200 zł, od Róży św. ELŻBIETY – 800 zł, od Wandy i Adama – 1000 zł, od Barbary Kulka – 100 zł, od Elżbiety i Mieczysława 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, od Bronisławy – 150 zł.   Razem zebrano w minionym tygodniu –3.050 zł. Odejmując tę  sumę od długu 115.160  zł pozostaje do uregulowania 112.110  zł. Dziękujemy za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

10. W zakrystii można  zakupić opracowany piękny album z kościołami naszej parafii a także sąsiednich dekanatów w cenie 100 zł. Treść historyczna poszczególnych kościołów jest opracowana również w języku niemieckim.

11. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można nabyć prasę katolicką. Są tygodniki: NIEDZIELA I GOŚĆ NIEDZIELNY.  Jest " Mały Gość" dla dzieci i młodzieży a w nim specjalny kalendarz na Wielki post pt. " Daj Mi jakiś znak".  Prosimy bardzo, by  choć od czasu do czasu czytać prasę katolicką.