DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU       17 marca 2019

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.  Po Mszy Świętej będą zbierane także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

3. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msze Święte o godz. 8.00 i 17.00.

4. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 16.30 i  19.00.  W drodze krzyżowej o g. 19.00 uczestniczy młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W tym tygodniu o prowadzenie Drogi Krzyżowej prosimy uczniów z klas VII Szkoły Podstawowej.

5. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.00.

6. W tym tygodniu w środę o g. 18.00 odbędą się formacyjne spotkania do bierzmowania dla klas III Gimnazjum w domu parafialnym. Szczegółowe informacje są umieszczone w gablocie oraz na stronie  internetowej parafii.

7. W związku z peregrynacją  kopii Cudownego Obrazu Świętego Józefa w naszym dekanacie w kościele św. Józefa na Moczyniu dzisiaj o g. 17.50  będzie powitanie i wprowadzenie obrazu św. Józefa do kościoła i Msza św. Odpustowa, a następnie o g. 20.30 rozpocznie się blok ewangelizacyjno-katechetyczny dla mężczyzn i młodzieży męskiej, który potrwa do g. 22.00.

8. W czasie wizyty duszpasterskiej w Waszych mieszkaniach rozdawaliśmy zaproszenia na przeżycie Misji parafialnych, które odbędą się  od 12 – 17 maja 2019 roku. Szczegółowy plan Misji św. podamy w okresie Świąt Wielkanocnych. Misje święte są szczególnym rodzajem otwartych rekolekcji. W parafii przeprowadza się je zazwyczaj co dziesięć lat. Misje to wyjątkowy czas szukania i poznawania Boga, odkrywania Jego miłości, otwierania przed Nim swego serca i rozpoznawania Jego woli w swoim życiu.  To czas myślenia i refleksji, a niejednokrotnie rozrachunku z własnym sumieniem w obliczu prawdy o miłosierdziu Boga względem człowieka, względem mnie samego. To wreszcie czas naprawiania relacji z ludźmi, z którymi żyjemy, pracujemy, których kochamy i których nie akceptujemy, osób bliższych i dalszych naszemu sercu. Misje to czas uświadomienia sobie, że jesteśmy kochani przez Boga, że On w swej niezmierzonej miłości posłał swojego Syna, Jezusa Chrystusa, który na Krzyżu oddał swoje życie za każdego z nas, i że Jezus zmartwychwstał, abyśmy  mogli na wieki z Nim przebywać w Jego królestwie. Spowiedź św. przed świętami wielkanocnymi w naszej parafii będzie w sobotę 13.kwietnia rano w godzinach od 7.00 – 8.00 i po południu  od 15.00 – 17.00.  W niedzielę Palmową 14 kwietnia  o g. 20.00 będzie Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta.  Plan Wielkiego Tygodnia można zabrać ze stołu pod chórem, a także przy bocznych wejściach.

9. W ramach działalności Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w naszej parafii, osoby które potrzebują pomocy w rozliczeniu PIT-ów mogą skorzystać z tej oferty we wtorek w godz. od 16.00 do 18.00.

10. Zostało zamontowane ogrzewanie indukcyjne we wszystkich  sektorach ławek. Koszt wykonania tych prac to  83.000 zł.   Prace elektryczne w kościele zostały  zakończone.  Koszt  materiałów i prac to – 37.900 zł. Malowanie kościoła to 92.300 zł.  Razem wykonano prace za 213 tysięcy 200 zł.   W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli: ofiarodawca – 200 zł, Stanisława i Alfred -300 zł, Irena Lewicka – 100 zł, Joanna i Marek – 200 zł, Franciszka – 200 zł, Teresa i Jarosław – 100 zł, Ryszard i Genowefa- 100 zł, Agnieszka i Radosław – 200 zł, mieszkańcy Borowskiej 3,3a,3b – 130 zł.  Razem zebrano w minionym tygodniu – 1.530 zł. Odejmując tę  sumę od długu 112.110  zł pozostaje do uregulowania 110.580  zł. Dziękujemy za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

11. W zakrystii można  zakupić album z kościołami naszej parafii a także sąsiednich dekanatów w cenie 100 zł. Treść historyczna poszczególnych kościołów jest opracowana również w języku niemieckim.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy tygodniki: NIEDZIELĘ I GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Józefa  Durlika  i + Teresę Motykę. Wieczny odpoczynek…