TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU     24 marca 2019

1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia.

2. Nabożeństwo Drogi krzyżowejw naszej świątyni w piątki o godz. 16.30.  Droga Krzyżowa dla dorosłych, młodzieży, szczególnie kandydatów do bierzmowania w piątek o g. 19.00. W tym, tygodniu poprowadzi młodzież z  Gimnazjum. Gorzkie żale w niedzielę o g. 16.00.

3. W tym tygodniu formacyjne spotkania do Sakramentu Bierzmowania dla klasy VIII: we wtorek o g. 18.00 grupa I, o g. 18.30 grupa II. W środę o g. 18.00 grupa III o g 18.30 grupa IV.

4. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję.  Podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz.17.00.

5. W czasie wizyty duszpasterskiej w Waszych mieszkaniach rozdawaliśmy zaproszenia na przeżycie Misji parafialnych, które odbędą się  od 12 – 17 maja 2019 roku. Szczegółowy plan Misji św. podamy w okresie Świąt Wielkanocnych. Misje święte są szczególnym rodzajem otwartych rekolekcji. W parafii przeprowadza się je zazwyczaj co dziesięć lat. Misje to wyjątkowy czas szukania i poznawania Boga, odkrywania Jego miłości, otwierania przed Nim swego serca i rozpoznawania Jego woli w swoim życiu.  To czas myślenia i refleksji, a niejednokrotnie rozrachunku z własnym sumieniem w obliczu prawdy o miłosierdziu Boga względem człowieka, względem mnie samego. To wreszcie czas naprawiania relacji z ludźmi, z którymi żyjemy, pracujemy, których kochamy i których nie akceptujemy, osób bliższych i dalszych naszemu sercu. Misje to czas uświadomienia sobie, że jesteśmy kochani przez Boga, że On w swej niezmierzonej miłości posłał swojego Syna, Jezusa Chrystusa, który na Krzyżu oddał swoje życie za każdego z nas, i że Jezus zmartwychwstał, abyśmy  mogli na wieki z Nim przebywać w Jego królestwie. Spowiedź św. przed świętami wielkanocnymi w naszej parafii będzie w sobotę 13.kwietnia rano w godzinach od 7.00 – 8.00 i po południu  od 15.00 – 17.00.  W niedzielę Palmową14 kwietnia  o g. 20.00 będzie Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta.  Plan Wielkiego Tygodnia można zabrać ze stołu pod chórem, a także przy bocznych wejściach.

6. W ramach działalności Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w naszej parafii, osoby które potrzebują pomocy w rozliczeniu PIT-ów mogą skorzystać z tej oferty we wtorek w godz. od 16.00 do 18.00.

7. Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański i Proboszcz Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszają mieszkańców Gminy Iłowa dnia 14 kwietnia 2019 roku na  JARMARK WIELKANOCNY. W sąsiedztwie kościoła pw. Chrystusa Króla w Iłowej, od godziny 9.00, będzie można zrobić świąteczne zakupy. Będą palmy, koszyczki, stroiki i kartki świąteczne, ciasta, pieczywo i wędliny. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach malowania i dekorowania jajek, a dorośli w warsztatach wyplatania koszyczków. Do wzięcia udziału w Jarmarku Wielkanocnym serdecznie zapraszamy twórców ludowych, rękodzielników oraz handlowców z asortymentem świątecznym. Kontakt: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Iłowej tel. 68 377 4598

8. Zostało zamontowane ogrzewanie indukcyjne we wszystkich  sektorach ławek. Koszt wykonania tych prac to  83.000 zł.   Prace elektryczne w kościele zostały  zakończone.  Koszt  materiałów i prac to – 37.900 zł. Malowanie kościoła to 92.300 zł.  Razem wykonano prace za 213 tysięcy 200 zł.   W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli: darczyńca – 200 zł, rodzina Kosków – 500 zł, ofiarodawca – 100 zł, Monika i Jacek – 200 zł, Marysia i Beatka – 100 zł, ofiarodawca – 100 zł, Razem zebrano w minionym tygodniu – 1.200 zł. Odejmując tę  sumę od długu 110.580  zł pozostaje do uregulowania 109.380  zł. Dziękujemy za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

9. W zakrystii można  zakupić album z kościołami naszej parafii a także sąsiednich dekanatów w cenie 100 zł. Treść historyczna poszczególnych kościołów jest opracowana również w języku niemieckim.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy tygodniki: NIEDZIELĘ I GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

11. Za tydzień zmiana czasu – zegarki cofamy o godzinę.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Stanisława Koskę. Wieczny odpoczynek..