CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  31 marca 2019

1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy wtorek miesiąca. Msza św. wypominkowa o g. 18.00. Wypominki można składać przed Mszą św. w zakrystii.  Pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas VII I VIII oraz Gimnazjum o g. 17.30, a następnie na wspólnotową Msze św. o powołania.  Pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o g. 8.00. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. Po południu spowiedź św. o g. 17.00, o godz. 17.30 Droga Krzyżowa i o g. 18.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o g. 19.00 Droga Krzyżowa dla tych którzy nie mogli być wcześniej i dla młodzieży, kandydatów do bierzmowania. Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież z kl. VIII. Cześć Niepokalanemu Sercu Maryi – Matki Bolesnej oddamy w sobotę o godz. 8.00. Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji modlą się w intencji o nawrócenie grzeszników, a Członkowie Żywego Różańca maja zmianę tajemnic różańcowych.

3. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z Gimnazjum odbędzie się we wtorek o g. 18.30 w Kościele, natomiast z klasy VIII  w czwartek o g. 18.30 w kościele.

4. Dzisiaj zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym na g. 17.00. Msze św. wieczorne po zmianie czasu są o g. 18.00. Do chorych ze spowiedzią i komunią św. udamy się przed Świętami Wielkanocnymi w piątek 12 kwietnia od g. 9.00.

5. W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Bliższe informacje na temat tej formy Drogi Krzyżowej  na stronie internetowej(www.edk.org.pl).

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 13.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do  I Komunii św.

7. W czasie wizyty duszpasterskiej w Waszych mieszkaniach rozdawaliśmy zaproszenia na przeżycie Misji parafialnych, które odbędą się  od 12 – 17 maja 2019 roku. Szczegółowy plan Misji św. podamy w okresie Świąt Wielkanocnych. Misje święte są szczególnym rodzajem otwartych rekolekcji. Misje to wyjątkowy czas szukania i poznawania Boga, odkrywania Jego miłości, otwierania przed Nim swego serca i rozpoznawania Jego woli w swoim życiu.  To czas myślenia i refleksji, a niejednokrotnie rozrachunku z własnym sumieniem w obliczu prawdy o miłosierdziu Boga względem człowieka, względem mnie samego. To wreszcie czas naprawiania relacji z ludźmi, z którymi żyjemy, pracujemy, których kochamy i których nie akceptujemy, osób bliższych i dalszych naszemu sercu. Misje to czas uświadomienia sobie, że jesteśmy kochani przez Boga.  Spowiedź św.przed świętami wielkanocnymi w naszej parafii będzie w sobotę 13.kwietnia rano w godzinach od 7.00 – 8.00 i po południu  od 15.00 – 17.00.  W niedzielę Palmową 14 kwietnia  o g. 20.00 będzie Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta.  Plan Wielkiego Tygodnia można zabrać ze stołu pod chórem, a także przy bocznych wejściach.

8. Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański i Parafia zapraszają mieszkańców Gminy Iłowa dnia 14 kwietnia 2019 roku na  JARMARK WIELKANOCNY. W sąsiedztwie kościoła pw. Chrystusa Króla w Iłowej, od godziny 9.00, będzie można zrobić świąteczne zakupy. Będą palmy, koszyczki, stroiki i kartki świąteczne, ciasta, pieczywo i wędliny. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach malowania i dekorowania jajek, a dorośli w warsztatach wyplatania koszyczków. Do wzięcia udziału w Jarmarku Wielkanocnym serdecznie zapraszamy twórców ludowych, rękodzielników oraz handlowców z asortymentem świątecznym. Kontakt: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Iłowej tel. 68 377 4598

9. Zostało zamontowane ogrzewanie indukcyjne we wszystkich  sektorach ławek. Koszt wykonania tych prac to  83.000 zł.   Prace elektryczne w kościele zostały  zakończone.  Koszt  materiałów i prac to – 37.900 zł. Malowanie kościoła to 92.300 zł.  Razem wykonano prace za 213 tysięcy 200 zł.   W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli: ofiarodawca – 2500 zł, Danuta i Andrzej – 200 zł,  ofiarodawca – 100 zł, Ofiarodawcy – 200 zł, Bogumiła – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, ofiarodawca – 100 zł. Razem zebrano w minionym tygodniu – 3.400 zł. Odejmując tę  sumę od długu 109.380  zł pozostaje do uregulowania 105.980  zł. Dziękujemy za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

10. W kolejnej Wielkanocnej Akcji Caritas można włączyć się przez zakup świecy wielkanocnej w cenie 15 zł.Dzięki tym ofiarom    nasza diecezja będzie miała możliwość pomocy dla 31 rodzin w Syrii. Świece są do nabycia pod chórem.

11. W zakrystii można  zakupić album z kościołami naszej parafii a także sąsiednich dekanatów w cenie 100 zł. Treść historyczna poszczególnych kościołów jest opracowana również w języku niemieckim.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodniki: NIEDZIELĘ I GOŚCIA NIEDZIELNEGO a dla dzieci i młodzieży   " Mały Gość" a w nim specjalne naklejki do wielkopostnego kalendarza.

13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Jana Bogdziewicza, + Danutę Jakubowicz, +Jana Babińskiego, + Leszka Biłyka. Dobry Jezu…