PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU      7 kwietnia 2019

1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

2. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Na g. 20.00  zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami miasta.

3. Dzisiaj zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na g. 17.00, a w piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o g. 17.30  i  19.00  dla tych, którzy nie mogą być wcześniej i dla młodzieży, a przede wszystkim dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

4. W środę 10 kwietnia rocznica katastrofy pod Smoleńskiem, a w sobotę 13 kwietnia rocznica zbrodni Katyńskiej. Naszą modlitwa obejmijmy wszystkich którzy zginęli w tak strasznych okolicznościach.

5.  Do chorych ze spowiedzią i komunią św. udamy się przed Świętami Wielkanocnymi w piątek 12 kwietnia od g. 9.00.

6. Spowiedź św. przed świętami wielkanocnymi w naszej parafii będzie w sobotę 13.kwietnia rano w godzinach od 7.00 – 8.00 i po południu  od 15.00 – 17.00.    Plan Wielkiego Tygodnia można zabrać ze stołu pod chórem, a także przy bocznych wejściach.

7. Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański i Parafia zapraszają mieszkańców Gminy Iłowa dnia 14 kwietnia 2019 roku na  JARMARK WIELKANOCNY. W sąsiedztwie kościoła pw. Chrystusa Króla w Iłowej, od godziny 9.00, będzie można zrobić świąteczne zakupy. Będą palmy, koszyczki, stroiki i kartki świąteczne, ciasta, pieczywo i wędliny. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach malowania i dekorowania jajek, a dorośli w warsztatach wyplatania koszyczków. Do wzięcia udziału w Jarmarku Wielkanocnym serdecznie zapraszamy twórców ludowych, rękodzielników oraz handlowców z asortymentem świątecznym. Kontakt: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Iłowej tel. 68 377 4598

8. Zostało zamontowane ogrzewanie indukcyjne we wszystkich  sektorach ławek. Koszt wykonania tych prac to  83.000 zł.   Prace elektryczne w kościele zostały  zakończone.  Koszt  materiałów i prac to – 37.900 zł. Malowanie kościoła to 92.300 zł.  Razem wykonano prace za 213 tysięcy 200 zł.   W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli: ofiarodawca – 200 zł, Krystyna i Antoni – 200 zł, Agnieszka, Jadwiga i Anatol – 300 zł, Elżbieta 100 zł.   Razem zebrano w minionym tygodniu – 800 zł. Odejmując tę  sumę od długu 105.980  zł pozostaje do uregulowania 105.180  zł. Dziękujemy za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

9. W kolejnej Wielkanocnej Akcji Caritas można włączyć się przez zakup świecy wielkanocnej w cenie 15 zł. Dzięki tym ofiarom    nasza diecezja będzie miała możliwość pomocy dla 31 rodzin w Syrii. Świece są do nabycia pod chórem. Można również nabyć palmy do poświęcenie w przyszłą niedzielę. Dziewczęta z Dzieci Maryi uzyskany fundusz przeznaczą na formacyjne spotkania.

10. W zakrystii można  zakupić album z kościołami naszej parafii a także sąsiednich dekanatów w cenie 100 zł. Treść historyczna poszczególnych kościołów jest opracowana również w języku niemieckim.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodniki: NIEDZIELĘ I GOŚCIA NIEDZIELNEGO.