NIEDZIELA WIELKANOCNA   21 kwietnia 2019

1. Oto są  /…/ dni, w których czcimy zwycięstwo Chrystusa nad złym duchem i wspominamy misterium naszego Odkupienia. Oto dni, w których radość odzyskanej wewnętrznej wolności powinna zapłonąć w nas z całą siłą. Tej radości płynącej z nadziei mającej swe źródło w Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa, ożywianej wciąż na nowo poprzez gorliwość prawdziwie chrześcijańskiego życia, Wszystkim z całego serca życzymy.    Alleluja!     Jezus żyje !

2. Słowa życzeń dla całej Parafii i mieszkańców Gminy kieruje WOJEWODA LUBUSKI Pan Władysław Dajczak:  Chrystus, Zwycięzca i Pan Życia, zaprasza nas wszystkich do udziału w Jego tryumfie. Nadzieja, która rodzi się z tego Zwycięstwa, niech będzie źródłem mocy na nadchodzące dni życia. Życzę, by w tajemnicy Zmartwychwstania – Państwa życie nabierało nowego blasku, głębszego sensu i zostało umocnione największą nadzieją. Życzę wszystkim Parafianom radosnych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych. Niech Zmartwychwstały Chrystus błogosławi całej Parafii !

3. Msze Święte w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny według porządku świątecznego. W drugim dniu Świąt Wielkanocnych zbi9erane ofiary przeznaczamy na KUL.

4. W najbliższy piątek z racji oktawy Zmartwychwstania Chrystusa nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

5. Za tydzień w niedzielę Ks. Marek obchodzi imieniny. Uroczystą Mszę Św. odprawi o g. 11.00 i wtedy będzie można złożyć życzenia czcigodnemu solenizantowi.

6. W przyszłą niedzielę – Niedzielę Bożego Miłosierdzia będziemy gościć misjonarza -  Ks. Stefana Zająca. Ks. Stefan  30 lat pracował na Madagaskarze i na Mszach św. o g. 7.30, 9.00, 11.00 i 13.00 podzieli się wspomnieniami ze swojej misjonarskiej posługi. Swoje przeżycia oraz pracę misyjną kapłanów Zgromadzenia Misji  opisał w  książce pt. MADAGASKAR – POLSCY MISJONARZE  ŚW. WINCENTEGO A PAULO.  Po każdej Mszy św. będzie możliwość kupić książkę w cenie 30 zł. Całkowity dochód według intencji autora przeznaczony jest na wsparcie misji na MADAGASKARZE.  W tym roku ks. Stefan obchodzi 50 – lecie święceń kapłańskich. Dlatego po każdej Mszy św. złożymy zacnemu jubilatowi szczere życzenia od parafian.

7. W tym roku ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W IŁOWEJ  -   8  czerwca będzie obchodził jubileusz  70 – lecia  istnienia szkoły. Zainteresowane osoby, oraz absolwenci pragnący uczestniczyć w uroczystościach proszeni są o zarejestrowanie się na stronie internetowej  www.zspilowa.pl

8. Od 12  do 17 maja w naszej parafii odbędą się MISJE PARAFIALNE.  Przed kościołem ministranci rozdają wydrukowany program Misji. Proszę zabierzcie go ze sobą, by spokojnie zaplanować udział w tych świętych ćwiczeniach.

9. Zostało zamontowane ogrzewanie indukcyjne we wszystkich  sektorach ławek. Koszt wykonania tych prac to  83.000 zł.   Prace elektryczne w kościele zostały  zakończone.  Koszt  materiałów i prac to – 37.900 zł. Malowanie kościoła to 92.300 zł.  Razem wykonano prace za 213 tysięcy 200 zł.   W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli: Ludwika i Józef Filik – 200 zł, Zofia i Piotr Sicińscy – 1.000 zł, Danuta i Jerzy – 200 zł,  Maria – 100 zł, Lewicka Irena – 150 zł, Genowefa i Ryszard – 100 zł, Renata i Andrzej – 200 zł., Barbara Fitz – 100 zł. Razem zebrano w minionym tygodniu – 2.050 zł. Odejmując tę  sumę od długu 103.630  zł pozostaje do uregulowania 101.580  zł. Dziękujemy za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

10. W pierwszą sobotą maja tj. 4 maja jest okazja, aby udać się z pielgrzymką do Sanktuarium  w Rokitnie.  Wyjazd autokarem  z parkingu przy kościele o g. 6.45. Powrót w godzinach późno popołudniowych. Koszt pielgrzymki – 30 zł. Zapisy można dokonać  w zakrystii – podając pesel, adres zamieszkania i nr telefonu.

11. W zakrystii można  zakupić album z kościołami naszej parafii a także sąsiednich dekanatów w cenie 100 zł. Treść historyczna poszczególnych kościołów jest opracowana również w języku niemieckim.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodniki: NIEDZIELĘ I GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

13. W minionym tygodniu odeszły do wieczności : + Ludwika Filik, + Irena Kozłowska, + Anna Jurczyk. Wieczny odpoczynek…