DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY     28 kwietnia 2019  -  MIŁOSIERDZIA BOŻEG0

1. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. Jest naszą ogromną radością tak liczna obecność wiernych i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem.

2. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki: „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego).

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę przed kościołem do puszek przeznaczone są na działalność charytatywną Caritas. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących.

4. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z Gimnazjum oraz VIII klasy we   wtorek  o   g. 18.00 rozpocznie się wspólną mszą świętą. Jest to spotkanie przygotowujące do ceremonii.

5. Od środy 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

6. Szkółka Krzewów Ozdobnych Pudełek serdecznie zaprasza 1 maja w godzinach od 8.00 do 18.00 na Majówkę u Pudełka, czyli na relaks w ogrodzie z  rodzinami przy kawie, pysznych lodach, domowym cieście oraz muzyce.

7. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej. To pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy św. modlimy się o dobre i liczne powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

8. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Na Msze św.  zapraszamy o godz. 7.30; 9.00; 11.00; 13.00 i 18.00 w dużym kościele. W tym dniu w kościele w Borowem na  uroczystości ku czci św. Floriana i Mszę św. o g. 12.00 w intencji Strażaków i ich rodzin zapraszają Strażacy Ochotnicy z Borowego.  Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  Poprzez komunię św. pierwszo-piątkową oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

9. W pierwszą sobotę miesiąca Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji  na Mszy św. o g. 8.00 modlą się o nawrócenie grzeszników, a Żywy Różaniec ma zmianę tajemnic różańcowych.

10. Od 12  do 17 maja w naszej parafii odbędą się MISJE PARAFIALNE.  Na stole pod chórem, a także przy bocznych wejściach jest wydrukowany program Misji. Proszę zabierzcie go ze sobą, by spokojnie zaplanować udział w tych świętych ćwiczeniach. Można też zabrać zaproszenie informujące o Misjach.

11. Zostało zamontowane ogrzewanie indukcyjne we wszystkich  sektorach ławek. Koszt wykonania tych prac to  83.000 zł.   Prace elektryczne w kościele zostały  zakończone.  Koszt  materiałów i prac to – 37.900 zł. Malowanie kościoła to 92.300 zł.  Razem wykonano prace za 213 tysięcy 200 zł.   W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli: Alina i Wacław – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, Irena i Mieczysław Kułaccy – 200 zł, Alicja i Remigiusz Kułaccy – 200 zł, Monika i Wiesław – 100 euro to 430 pln zł.  Razem zebrano w minionym tygodniu –  1.130 zł. Odejmując tę  sumę od długu 101.580  zł pozostaje do uregulowania 100.450  zł. Dziękujemy za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

12. W pierwszą sobotą maja tj. 4 maja jest okazja, aby udać się z pielgrzymką do Sanktuarium  w Rokitnie. Wyjazd autokarem  z parkingu przy kościele o g. 6.45. Powrót w godzinach późno popołudniowych. Koszt pielgrzymki – 30 zł. Zapisy można dokonać  w zakrystii – podając pesel, adres zamieszkania i nr telefonu.

13. W zakrystii można  zakupić album z kościołami naszej parafii a także sąsiednich dekanatów w cenie 100 zł. Treść historyczna poszczególnych kościołów jest opracowana również w języku niemieckim.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodniki: NIEDZIELĘ I GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Dla dzieci i młodzieży „MAŁEGO GOŚCIA” z płytą „Arki Noego – Ta noc kryje moc”