PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                    19 maja 2019

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach. 

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 13.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

4. W kolejnym koncercie w ramach XXII FESTIWALU MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ w naszym kościele pod patronatem Burmistrza i Rady Miejskiej w Iłowej  o g. 19.00 wystąpi  Bogdan Narloch – organy, natomiast 26 maja w niedziele o g. 19.00 – Respiro d’Arte – Anna Budzyńska – sopran, Wojciech Jeliński – puzon i Agnieszka Tarnawska – organy. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

5. Szkółka Krzewów Ozdobnych Pudełek serdecznie zaprasza na Święto Kwitnących Azalii które trwają jeszcze dzisiaj a także w przyszłym tygodniu w sobotę i niedzielę. Przewidziane są atrakcje zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

6. Zostało zamontowane ogrzewanie indukcyjne we wszystkich  sektorach ławek. Koszt wykonania tych prac to  83.000 zł.   Prace elektryczne w kościele zostały  zakończone.  Koszt  materiałów i prac to – 37.900 zł. Malowanie kościoła to 92.300 zł.  Razem wykonano prace za 213 tysięcy 200 zł.   W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli: Magdalena i Roman Skiba -200 zł, Agata i Piotr – 200 zł, ofiarodawca – 200 zł, Józef – 200 zł.    Razem zebrano w minionym tygodniu –  800 zł. Odejmując tę  sumę od długu 97.700  zł pozostaje do uregulowania 96.900  zł. Dziękujemy za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodniki: NIEDZIELĘ I GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

8.SŁOWO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PRZED  

                              WYBORAMI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Drodzy Siostry i Bracia,

W niedzielę 26 maja br. we wszystkich państwach tworzących Unię Europejską odbędą się wybory do jej Parlamentu. Od wyników tych  wyborów będzie zależał nie tylko kształt polityczny, ale także duchowy  Unii Europejskiej. Polska należy do Unii od 2004 roku. Stało się to również dzięki osobistemu zaangażowaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, który  w członkostwie naszego państwa w tej instytucji dostrzegał nie tylko szansę na rozwój Polski pod względem materialnym i cywilizacyjnym, ale również szansę dla Unii, która będzie mogła czerpać z duchowego skarbca naszej Ojczyzny. W konsekwencji przed Europą otworzy to jak często głosił to Papież możliwość oddychania obydwoma płucami, a przez to trwania przy jej chrześcijańskich korzeniach. Jeszcze na kilka lat przed  wstąpieniem Polski do Unii, dnia 3 czerwca  1997 roku Jan Paweł II w obecności pięciu prezydentów państw Europy  Środkowej i Wschodniej mówił w Gnieźnie: „Bez Chrystusa nie można  budować trwałej jedności. Nie można tego robić, odcinając się od tych  korzeni,  z których wyrosły narody i kultury Europy i od wielkiego  bogactwa minionych wieków. Jakże można liczyć na zbudowanie  «wspólnego domu» dla całej Europy, jeśli zabraknie cegieł ludzkich  sumień wypalonych w ogniu Ewangelii, połączonych spoiwem solidarnej miłości społecznej, będącej owocem miłości Boga?” Mając na uwadze to papieskie nauczanie, lepiej możemy zdać sobie  sprawę z tego, jak wielka odpowiedzialność na nas spoczywa w obecnym  momencie naszej najnowszej historii. Dlatego bardzo zachęcamy Was, Drodzy Siostry i Bracia, do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu  Europejskiego i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem.

Modląc się do Boga za wstawiennictwem świętych Patronów Europy i Polski o dobrą przyszłość Europy, a także o dobrą przyszłość naszej  Ojczyzny, z serca Wam błogosławimy w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Jasna Góra, 2 maja 2019 rok

 

 

Ks. Proboszcz