SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                 26 maja 2019

1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

3. Jutro na plebanii  Apostolat Maryjny spotyka się na modlitwie o g. 16.30.

4. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych o g. 17.30.W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi.  O godz. 8.00 Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji modlą się o nawrócenie grzeszników, a Żywy Różaniec ma zmianę tajemnic różańcowych.

5. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dnia Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas  nabożeństwa czerwcowego w sobotę po Mszy św. o g. 18.00. W miesiącu czerwcu litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy odprawiać po Mszach św. wieczornych o g. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Dzisiaj po Mszy św. o g. 13.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

8. Również dzisiaj na zakończenie koncertów w ramach XXII FESTIWALU MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ w naszym kościele pod patronatem Burmistrza i Rady Miejskiej w Iłowej  o g. 19.00 wystąpi  – Respiro d’Arte – Anna Budzyńska – sopran, Wojciech Jeliński – puzon i Agnieszka Tarnawska – organy. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

9. Już tradycyjnie w ostatnią niedzielę czerwca w tym roku przypada to 30 czerwca organizujemy FESTYN PARAFIALNY. Spotykamy się na wspólnej rodzinnej zabawie - zarówno dzieci, młodzież i dorośli. Przez dobro darczyńców wpierany jest przy tej okazji remont naszego kościoła. Bardzo prosimy i w tym roku o wspaniałomyślne wsparcie tej inicjatywy poprzez ufundowanie nagród rzeczowych, czy fantów. Już dziękujemy za każde wsparcie.

10. Zostało zamontowane ogrzewanie indukcyjne we wszystkich  sektorach ławek. Koszt wykonania tych prac to  83.000 zł.   Prace elektryczne w kościele zostały  zakończone.  Koszt  materiałów i prac to – 37.900 zł. Malowanie kościoła to 92.300 zł.  Razem wykonano prace za 213 tysięcy 200 zł.   W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli: Ewa i Edward – 200 zł, Jadwiga – 100 zł, Ofiarodawca – 200 zł, Genowefa i Ryszard – 100 zł, Zofia – 200 zł, Irena Lewicka – 200 zł, Janina i Tadeusz – 200 zł, ofiarodawcy z Iłowej – 200 zł.    Razem zebrano w minionym tygodniu –  1.400 zł. Odejmując tę  sumę od długu 96.900 zł  pozostaje do uregulowania 95.500  zł. Dziękujemy za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność. Wielu parafian już zauważyło, że od dwóch tygodni mamy zamontowane nowe nagłośnienie. Koszt sprzętu i wykonanych prac to 39.000 zł. Jesteśmy jeszcze w długach, ale nie dało się już dłużej wyczekiwać i działać na wielkiej prowizorce, bo i sprzęt elektroniczny ma swoją gwarancję działania. Pożyczyłem pieniądze, by pokryć przesłaną fakturę. Dlatego doliczę tę kwotę do długu na remont kościoła, która na dzień dzisiejszy wynosi – 134.500 zł.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodniki: NIEDZIELĘ I GOŚCIA NIEDZIELNEGO.