DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     23 czerwca 2019

1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Do czwartku trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. W czwartek po Mszy św. o g. 18.00i procesji – błogosławieństwo wianków i dzieci. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na spotkanie z Panem Jezusem. Dla dzieci, które gorliwie uczestniczyły w procesjach w oktawie Bożego Ciała – sypały kwiatki, niosły symbole religijne – czeka niespodzianka. Bóg zapłać za budowę ołtarzy, dekoracje ulic, zagród, domów i mieszkań z racji tej uroczystości. Jeszcze raz dziękujemy – Orkiestrze Iłowskiej, służbom porządkowym, Strażakom, Policji, Panom ze służby liturgicznej SEMPER FIDELIS, Apostolatowi Maryjnemu, Członkom Żywego Różańca, dzieciom sypiącym kwiaty niosącym symbole religijne. Dziękujemy, bo dzięki Wam mogliśmy godnie przeżyć tę przepiękną uroczystość.

2. Msze św. w intencji rodzin budujących ołtarze i ofiarodawców odprawimy: w poniedziałek o g. 18.00 w intencji biorących udział i ofiarodawców przy  -  I ołtarzu, we wtorek przy II ołtarzu, w środę przy III ołtarzu, w czwartek przy IV ołtarzu. Natomiast msza św. za + Stanisławę Mytnik w środę o g. 8.00, a za + Mirosława Jurkiewicza w czwartek o g. 8.00.

3. Dzisiaj przypada Dzień Ojca. Módlmy się  w intencjach naszych ojców. Dla żyjących wypraszajmy obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

4. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00

5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. W tym dniu będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową w małym kościele. Msze Święte tego dnia o godz. 7.30; 9.00; 11.00; i 18.00. Po Mszy św. odpustowej procesja wokół kościoła. Zachęcamy dzieci komunijne i rocznicowe do udziału we Mszy św. odpustowej i procesji o g. 18.00. Niech nie zabraknie dziewczynek do sypania  kwiatków i chłopców do niesienia chorągwi. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

6. We czwartek 27 czerwca,  Apostolat Maryjny spotyka się na modlitwie  o g. 16.30 na plebani, a  na Mszy św. o g. 18.00.

7. W sobotę, 28 czerwca obchodzimy  uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej.

8. Od przyszłej niedzieli i przez okres wakacji nie ma Mszy św. o g. 13.00.

9. Za tydzień w niedzielę o g. 14.00 rozpocznie się  FESTYN PARAFIALNY  Spotykamy się na wspólnej rodzinnej zabawie - zarówno dzieci, młodzież i dorośli. Przez dobro darczyńców wpierany jest przy tej okazji remont naszego kościoła. Bardzo prosimy i w tym roku o wspaniałomyślne wsparcie tej inicjatywy poprzez ufundowanie nagród rzeczowych, czy fantów. Na Mszach świętych do południa wystąpi zespół EKUMENIA. W czasie naszej zabawy w programie wystąpi  CYRK „O / BIMBOLANDO ”   z Ukrainy. O g. 17.00 zespół muzyczny z Iłowej ELIZMAT,  GRUPA TEATRALNA „ SZEFUNCIO”. Będzie  Loteria Fantowa  - losowanie głównych nagród o g.18.00. Bigos, pierogi, lody napoje popcorn sorwety owocowe, grillowana  i wędzona rybka. Balonowy świat, zamki zjeżdżalnie, konkursy. Kochane Panie, prosimy o wsparcie festynu swoimi wypiekami. Można je przynosić w sobotę w godzinach od 15.00 – 18.00 pod główne drzwi plebanii.

10. Apostolat Maryjny organizuje pielgrzymkę do Lichenia 20 lipca. Wyjazd z parkingu przy kościele  o g. 4 rano. Koszt pielgrzymki 65 zł. Zapisy przyjmuje p. Olga Kolendo.

11. Zostało zamontowane ogrzewanie indukcyjne we wszystkich  sektorach ławek. Koszt wykonania tych prac to  83.000 zł.   Prace elektryczne w kościele zostały  zakończone.  Koszt  materiałów i prac to – 37.900 zł. Malowanie kościoła to 92.300 zł, nagłośnienie – 39.000 Razem wykonano prace za 252 tysiące 200 zł.   W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli: Stanisława i Józef – 200 zł, ofiarodawca – 100 euro = 420 zł, ofiarodawca – 100 zł, Irena Lewicka – 100 zł, Ewa Majewska – 200 zł, Natalia Kwaśnik – 100 zł, Krzysztof i Monika – 200 zł, Borowska blok 3, 3a,3b oraz blok 5 A, B, C, D – 250 zł, dzieci rocznicowe – kl. IV b i IV c – 400 zł, ofiarodawcy I ołtarza 1360 zł, II ołtarza – 2100 zł, III ołtarza 320 zł, i IV ołtarza 1900 zł. Razem zebrano w minionym tygodniu –  7.650 zł. Odejmując tę  sumę od długu 131.500  pozostaje do uregulowania 123.850  zł. Dziękujemy za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodniki: NIEDZIELĘ I GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

 

Ks. Proboszcz