SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  21 lipca 2019

1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.

2. Za tydzień w niedzielę 28 lipca z racji obchodów patrona kierowców i podróżnych św. Krzysztofa po Mszach św. będzie specjalne nabożeństwo z błogosławieniem pojazdów mechanicznych. Zebrane ofiary przekazujemy MIVA organizacji zajmującej się zakupem środków transportu dla misji w celach duszpasterskich.

3. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu - ofiary złożyli: Helena i Krystyna  -200 zł, Lewicka Irena – 200 zł, Genowefa i Ryszard 100 zł, Rozalia – 100 zł. Razem zebrano w minionym tygodniu –  500 zł. Odejmując tę  sumę od długu 109.800 zł.  pozostaje do uregulowania 109.300  zł. Dziękujemy za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodniki: NIEDZIELĘ I GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Dla dzieci i młodzieży jest wakacyjny numer " Małego Gościa" a w nim specjalna opaska na rękę.

5. W minionym tygodniu odeszli  do wieczności: + Ryszard Guzewicz i + Wiesława Michalak. Wieczny odpoczynek…