DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        11 sierpnia 2019

1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

2. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej we wtorek o godz. 20.00. O tej godzinie już tradycyjnie procesja fatimska i Apel.

3. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę.

4. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych.

5. Rozpoczęty został ostatni etap remontu dachu. Pozyskane środki wystarczą jeszcze na rozpoczęcie remontu elewacji od strony prezbiterium.  Na ten etap prac jest decyzja konserwatorska, która została wydana na podstawie projektu architektonicznego.  W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli – ofiarodawca – 100 zł, ofiarodawca – 100 zł, ofiarodawca – 100 zł. Razem zebrano w minionym tygodniu –  300 zł. Odejmując tę  sumę od długu 107.900 zł.  pozostaje do uregulowania 107.600  zł. Dziękujemy za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodniki: NIEDZIELĘ I GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

7. W minionym tygodniu odeszli  do wieczności: + Patryk Jańczyk. Wieczny odpoczynek…