TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          24 stycznia 2021

1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.  Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).

2. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Księża Misjonarze  obchodzą rocznicę założenia Zgromadzenia Misji przez św. Wincentego a Paulo. Św. Paweł jak wiemy, jest jednym z największych Apostołów i świętych Kościoła. Zanim jednak został chrześcijaninem, zwalczał Kościół z tą samą gorliwością, z jaką później głosił Ewangelię Chrystusa. Jego historia pokazuje nam, że dla Boga nie ma człowieka straconego, który nie mógłby do Niego wrócić, jeśli tylko zechce otworzyć się na łaskę Bożą. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji Zgromadzenia Księży Misjonarzy, tym bardziej, że Misjonarze pełnią posługę w tej parafii.   W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata. Dzieła św. Wincentego a Paulo dają możliwość zmieniania świata. W parafii działają grupy, które są dziełem  św. Wincentego jak : Apostolat Maryjny, Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, Dzieci Maryi, w każdą środę uczestniczymy w Nowennie do Matki Bożej od Cudownego Medalika. Musimy pamiętać, że Cudowny Medalik powstał dzięki objawieniom Matki Bożej Siostrze Miłosierdzia św. Katarzynie Labure. Św. Wincenty dla służby ubogim założył również Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia. Tak więc w swojej działalności  Apostolat Maryjny i Dzieci Maryi to duchowe, modlitewne wsparcie naszej zewnętrznej działalności charytatywnej. Chociażby działalność Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo pomagające na miarę swoich możliwości – starszym, chorym, cierpiącym, a także udzielającym dzięki waszym ofiarom wsparcia w działalności Domu Samotnej Matki w Żaganiu, czy przy różnych okazjach pamiętającym o dzieciach.   Z racji Jubileuszu działalności charytatywnej  św. Wincentego a Paulo - z myślą o Was drodzy parafianie w naszym domu misyjnym działa ośrodek rehabilitacji, który w wielu przypadkach przynosi ulgę w cierpieniu. Po II wojnie światowej w 1945 roku Zgromadzenie Misjonarzy św. Wincentego a Paulo objęło duchową i duszpasterską opiekę w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Iłowej.

3. Zakończyliśmy nasze rodzinne, modlitewne spotkania z racji tradycyjnej kolędy. Tym razem przychodziliście sami, nieraz całymi rodzinami modlić się o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w rodzinach. Pamiętaliście o chorych i starszych, którym trudno było przyjść do kościoła. Czyż można dać lepsze świadectwo waszej wiary i zaangażowania jakie okazaliście w tym trudnym czasie. Musimy cieszyć się razem, że ponad 700 rodzin uczestniczyło w tych modlitewnych spotkaniach - to jest 70% parafian. Dziękuję serdecznie wszystkim za wspólnotę modlitwy. Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście na utrzymanie parafii i kościoła

4. W każdy piątek w naszym kościele po Mszy św. o g. 8.00 przed ołtarzem Miłosierdzia Bożego  odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

5. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli:  Zofia i Jan Rauza – 100 zł, Janina – 100 zł, ofiarodawcy – 200 zł, Maria i Henryk – 100 zł, ofiarodawca – 1000,- zł, Stanisława i Alfred – 400 zł, Maria Kuzdrowska – 100 zl.  W sumie zebrano w minionym tygodniu 2.000,- zł. Odejmując tę sumę od długu 90.450 zł, pozostaje do uregulowania  88.450 zł.  zł. Dług naszych zobowiązań wzrósł z racji restauracji i konserwacji ambony o 47.420 zł. Dziękuję za dotychczasowe Wasze wsparcie remontu. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

6. Dzisiejsza niedziela jest w całej Polsce „Dniem solidarności z Chorwacją”. Po Mszach św. do puszek można złożyć ofiary na pomoc Chorwacji po tragicznym trzęsieniu ziemi.

7. Prasę katolicką można nabyć przed kościołem u ministrantów.  Zachęcam do czytania prasy  katolickiej: jest   NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Antoni Chrobak. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

9. Komunikat Ordynariusza Diecezji….(zob. Aktualności)

 

Ks. Tadeusz Lubiatowski CM

Proboszcz Parafii